A legtöbben, akik rendelkeznek saját weboldallal, már hallottak a SEO fontosságáról. A SEO, vagyis a keresőoptimalizálás bizonyos tartalmi elvek, bizalmi tőkék és technikai beállítások alkalmazása annak érdekében, hogy a weboldalunk megelőzve versenytársainkat, a keresőlista élére törjön.
A Google ugyanis rangsorol. Számtalan fejlett algoritmus segítségével térképezi fel az oldalakat, hogy megállapítsa azok relevanciáját. Amennyiben minőségben nem ütik meg a Google által elvárt szintet, az is megtörténhet, hogy az algoritmusok nem indexelik az adott oldalakat, melyek így nem jelenhetnek meg a keresőmotor találati oldalán, amikor egy felhasználó valamelyik releváns kulcsszóra keres rá.
A keresőoptimalizálás alapvetően három fontos tényezőre tagolható, de ezen belül rengeteg SEO tipp létezik. Bizonyos módszerek az évek során módosítást igényeltek, más alapelvek pedig változatlanok maradtak. Utóbbi kapcsán például megemlíthetjük a kulcsszavakat, melyek tulajdonképpen a SEO legfontosabb alapkövei. A kulcsszavak segítenek számunkra megismerni a célközönségünket. Rendelkezzünk bármennyire erős intuícióval, miszerint érezzük, mi kell az embereknek, a kulcsszókutatás elemi és tényekre alapuló információval egészíti ki az eszköztárunkat. Megmutatja a célközönségünk valódi elképzeléseit és problémáit, így ezeket a tényezőket ismerve, még inkább a felhasználói igényekhez hangolhatjuk weboldalunk tartalmát és struktúráját.
A felhasználói élmény (UX) a felhasználó összes benyomását magába foglalja, melyeket a mi tartalmunk felkeresése során tapasztal. Így ha a weboldalunk lassan tölt be, túlzsúfolt, nehezen átlátható vagy sok rajta a hibás link, akkor ez a felhasználói élmény is jelentősen lecsökken. Napjainkban, amikor a Google egyre inkább arra összpontosít, hogy a lehető legjobb élményt nyújtsa a felhasználóknak, az UX és a SEO kéz a kézben járnak.
A SEOzseni SEO szolgáltatás sokkal költséghatékonyabb, mint egy fizetett hirdetés és hosszú távon élvezhetjük hatását a helyezésünket illetően. Sőt, mi több, mi magunk is könnyedén elvégezhetjük weboldalunk optimalizálását, segítségül hívva a kulcsszókutatás és a linkek építésének lehetőségét, a kifejezetten erre a célra kifejlesztett szoftverek segítségével. A keresőoptimalizálás alapok gyakorlati megközelítést igényelnek, és ahogy egyre mélyebben ássuk bele magunkat a témába, annál profibb megoldásokat alkalmazhatunk weboldalunk népszerűsítésére a SEO eszközeivel.